13.03.2024 r.

CARPORT FOTOWOLTAICZNY – CO WARTO WIEDZIEĆ?

Co to jest carport fotowoltaiczny? Jaką moc paneli słonecznych wybrać? Jakie czynniki wziąć pod uwagę wybierając producenta? Ile kosztują wiaty solarne? Jakie korzyści zapewniają? Przeczytaj nasz artykuł i zmienić pytania w konkretne odpowiedz.

Carport fotowoltaiczny, czyli wiata solarna – co to jest?

Na początek szybka definicja! Carport fotowoltaiczny (wiata solarna) to konstrukcja służąca do ochrony pojazdów przed warunkami atmosferycznymi, która jednocześnie generuje energię elektryczną dzięki zainstalowanym modułom słonecznym. Carport z fotowoltaiką to innowacyjne rozwiązanie, które łącząc sprytną funkcjonalność z produkcją czystej energii to świetna alternatywna dla tradycyjnych garaży wyposażonych w fotowoltaikę.

Carport z panelami słonecznymi – jaką moc wybrać?

Wybór mocy modułów słonecznych do carportu zależy od indywidualnych potrzeb oraz konkretnych wymagań użytkownika oraz dostępnej powierzchni na instalację. Dla domów jednorodzinnych zazwyczaj wystarczające będą systemy o mniejszej mocy (6 – 10 kWp), natomiast dla carporty fotowoltaiczne dla firm i dużych obiektów komercyjnych najczęściej osiągają moc powyżej 500 kWp. Warto dodać, że instalacje fotowoltaiczne do 50 kWp mogą być realizowane bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę.

Carport z fotowoltaiką przy domach jednorodzinnych

Jedno lub dwustanowiskowy carport z fotowoltaiką to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Przydomowa wiata solarna nie tylko chroni pojazdy przed działaniem czynników atmosferycznych, ale także pozwala na samodzielne wytwarzanie energii elektrycznej, co może znacząco obniżyć rachunki za prąd. Co więcej, to bardzo wygodne rozwiązanie dla właścicieli samochodów elektrycznych, ponieważ nowoczesny carport fotowoltaiczny może być wyposażony w ładowarkę.

Wielostanowiskowe carporty fotowoltaiczne dla firm

Wielostanowiskowe carporty fotowoltaiczne to doskonałe rozwiązaniem dla firm posiadających większą liczbę pojazdów, ponieważ wiaty z panelami słonecznymi:
• generują energię elektryczną umożliwiając redukcję kosztów;
• chronią auta przed działaniem warunków atmosferycznych,
• zmniejsza ślad węglowy przedsiębiorstwa;
• pełnią funkcję baz z ładowarkami dla pojazdów elektrycznych;
• uwiarygadniają firmę w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Carport fotowoltaiczny – cena

Cena carportu fotowoltaicznego zależy głównie od:
• wielkości wiaty i typu jej konstrukcji;
• mocy paneli słonecznych;
• dodatkowych opcji, takich jak systemy monitoringu czy ładowarki dla pojazdów elektrycznych;
Cena konstrukcji carportu zaczyna się od 17,5 tys. PLN netto.
Wyślij do nas wiadomość lub zadzwoń – w ciągu 24h przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą wycenę.

Producent carportów fotowoltaicznych – jak go wybrać?

Planując budowę carportu z fotowoltaiką należy zastanowić się nad wyborem odpowiedzialnego i doświadczonego producenta, który zapewni wysoką jakość oraz niezawodność systemu.
Przed podjęciem decyzji warto:
• dokładnie przeanalizować ofertę;
• sprawdzić opinie oraz referencje;
• zweryfikować konstrukcje wraz z projektem podpisanym przez projektanta konstrukcji
• zobaczyć przykładowe wiaty fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i carporty dla firm
• umówić się na rozmowę, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania.
Porozmawiajmy o Twojej wiacie fotowoltaicznej

Wiata fotowoltaiczna 6 kWp

Wiata fotowoltaiczna o mocy 6 kW jest idealnym rozwiązaniem dla mniejszych domów jednorodzinnych lub małych warsztatów / firm, które potrzebują mniejszej ilości energii elektrycznej. Pomimo mniejszej mocy, taki system nadal może znacząco obniżyć rachunki za prąd i przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego.

Wiata fotowoltaiczna 10 kWp

Carport fotowoltaiczny 10 kWp znakomicie spełnia potrzeby właścicieli większych domów jednorodzinnych (powyżej 140 m2) lub mniejszych firm. Dzięki tej mocy możliwe jest wygenerowanie wystarczającej ilości energii elektrycznej, aby spełnić zarówno potrzeby domowników, lub niewielkiej firmy

Proponowane konstrukcje
Podobne artykuły